Zaloguj się Wyloguj się
Strona główna
Gdzie na zakupy
Czas na zakupy!

Stałym punktem wszystkich wycieczek zagranicznych są zakupy. Pamiątki w postaci egzotycznych trunków, lokalnych przysmaków, oryginalnych perfum, markowych ubrań, ciekawych książek lub niekonwencjonalnych gadżetów są znacznie lepsze od zdjęć. Można ich dotknąć, posmakować, lub założyć. Są namacalnym dowodem przeszłości i cudownie spędzonych wakacji. Poza tym rozmawiając z przyjaciółmi są idealnym pretekstem, aby opowiedzieć o wakacjach!

Okoliczności nam sprzyjają. Złotówka jest mocna, dzięki temu nasza „moc nabywcza” jest także niczego sobie. Dzięki temu możemy robić zakupy bez bólu serca. Wręcz przeciwnie – z satysfakcją i szerokim uśmiechem.

Pomoc rezydenta

Dobry rezydent biura podróży podpowie nam gdzie najlepiej zrobić zakupy, gdzie można znaleźć wartościowe pamiątki lub atrakcyjne przeceny. Informacje mogą okazać się bardzo cenne! Dzięki nim trafimy we właściwe miejsce, poznamy lokalne zwyczaje i kulturę handlu, oraz znajdziemy okazję, aby dobrze wydać trochę pieniędzy…

Aleje handlowe świata

Trudno wyobrazić sobie zwiedzanie Londynu bez wizyty w luksusowym domu handlowym Harrods’a, którego historia sięga początków XX wieku. Jeżeli Francja to Paryż. Po wizycie w Luwrze nieodzowna jest przechadzka po Polach Elizejskich, gdzie panie mogą poczuć się jak gwiazdy filmowe odwiedzając salony wielkich projektantów mody. Wakacje we Włoszech oznaczają zakupy w postaci oryginalnych specjałów: wina, sera lub Pesto. Barcelona? Las Ramblas! Jeśli Moskwa to Arbat , a cesarski Wiedeń – Mariahilfer. Zostawmy na chwilę Stary Kontynent.

Zakupy w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie to prawdziwa przygoda. Tutaj po prostu trzeba się targować. Kto tego nie robi jest lekceważony przez sprzedawcę. Kiedy już dobijemy targu możemy cieszyć się naszymi pamiątkami w postaci ręcznie wykonanych szali, orientalnych przypraw, lub misternie rzeźbionych figurek.

Jeżeli zawitamy do Państwa Środka lub Kraju Kwitnącej Wiśni, to nie możemy wrócić bez kimona, oryginalnych pałeczek, serwisu do herbaty, lub butelki sake.

Uwaga

Zakupy na cenzurowanym

Czasem nieświadomie robimy zakupy, które mogą przysporzyć nam kłopotów. Przebywając za granicą warto zorientować się w przepisach celnych. Nasz rezydent albo biuro podróży na pewno udzieli nam wyczerpujących informacji na ten temat. Przede wszystkim dwa razy trzeba się zastanowić przed zakupem zwierząt lub roślin. Jeśli przepisy tego nie zabraniają należy dowiedzieć się, czy wywóz nie wiąże nie wiąże się z dodatkowymi formalnościami, to znaczy zadośćuczynić procedurom eksportowym i importowym. Podobnie jest w przypadku przedmiotów wykonanych ze zwierząt i roślin, np. trofeów, skór, koralowców, muszli, „biżuterii naturalnej”, leków i kosmetyków wykonanych z żywych organizmów, itp. Lista jest długa. Najlepszym doradcą w tym wypadku jest zdrowy rozsądek.
Partnerzy serwisu
Strona głównaO nasKontaktZadaj pytanie
Realizacja i partner serwisu KSI Media
Dołącz do nas:
MatimpexSmall PlanetTouroperatorOrganizator TurystykiPolish Tour Operators AssociationOrganizacja pracodawcówImprezy urlopy przelotyRejsy czarteroweZwiedzanieSamolotemAutobusem