Zaloguj się Wyloguj się
Strona główna
Na Mazurach
Kierunek Mazury

Wielkie Jeziora Mazurskie to absolutnie wyjątkowy zakątek Polski, a przy okazji absolutnie wyjątkowy zakątek… Europy. Ta piękna kraina to prawdziwa mekka żeglarzy, miłośników uroków natury i … kultury. Mazury to idealne miejsce na rodzinne wakacje, weekendowe wypady, czy jednodniową ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku. Ale po kolei…

Natura? Naturalnie!

Wielkie Jeziora Mazurskie to przede wszystkim dwa największe jeziora w Polsce: Śniardwy (113,8 km2) oraz Mamry ( 104 km2). Na powierzchni jezior
zlokalizowanych jest 8 malowniczych wysp, a piękne zatoki dodatkowo urozmaicają krajobraz.
Województwo Warmińsko – Mazurskie to nie tylko jeziora, ale również wielkie rezerwaty przyrody. W cały województwie zajmują one – uwaga: 30 013, 33 hektarów powierzchni. Tylko tutaj można podziwiać dzikie stada łabędzi, czapli i kormoranów. Dobrze zabrać ze sobą aparat i udowodnić niedowiarkom jak piękna jest Polska.

Wiatr w żagle

Kraina Wielkich Jezior mazurskich to najprawdziwszy raj dla żeglarzy. Aby przepłynąć wszystkie wodne szlaki Mazur potrzeba aż 10 dni! Na miłośników żagli czeka nie tylko zapierający dech w piersiach krajobraz, ale przede wszystkim doskonale przygotowana infrastruktura i wspaniała atmosfera.
Żagle to jednak nie wszystko. Dla mniej zaawansowanych amatorów sportów wodnych przygotowano inne atrakcje: rowery wodne, kajaki oraz nurkowanie. Czy wiesz, że Mazury są doskonałym miejscem do uprawiania turystyki podwodnej? Na przykład jezioro Narnie i Wuksniki należą do najczystszych w regionie, a przejrzystość wody sięgającej 5 m!

Muzyczne Mazury

Mazury to nie tylko Festiwal Country w Mrągowie oraz Festiwal Kultury Kresowej. W katedrze we Fromborku i Olsztynie niemal przez całe lato można posłuchać wspaniałych koncertów muzyki organowej. Giżycki festiwal muzyki organowej to prawdziwy magnes dla fanów nie tylko z Polski, ale i z Europy. W przypadku Mazur, w kontekście „muzycznym” można nieustannie powtarzać: „to jednak nie wszystko”. W amfiteatrze im. Louisa Armstronga nad Jeziorem Jeziorak organizowany jest prestiżowy Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego OLD JAZZ MEETING „Złota Tarka”. Przez ten czas Mazury mają dusze jazzmana.

Historia w czystej postaci

Mazury są do suchej nitki przesiąknięte historią. Cały region słynie z fortyfikacji. Właśnie tutaj zamki i warownie wznosili Krzyżacy. Zakon nie żałował funduszy na inwestycje. Imponujące budowle zachowały się, m.in. w Kętrzynie i Rynie. Można odwiedzić pola grunwaldzkie, gdzie 15 lipca 1410 miała miejsce największa bitwa średniowiecznej Europy. Rekonstrukcja historyczna bitwy przyciąga co roku wielkie tłumy widzów, którzy podziwiają zmagania rycerzy, turnieje i pokazy. Mazury to także pamiątki z XX wieku. W Gierłoży można zwiedzić Wilczy Szaniec – jedną z kwater Hitlera w czasie II wojny światowej. 
 
Warto zobaczyć
  • Rezerwat przyrody nieożywionej Fuledzki Róg – znajduje się tu ponad 6000 głazów, które porasta unikalna na tej szerokości geograficznej roślinność.
  • Wyspę Czrci Róg – na jeziorze Śniardwy, tutaj lokalizowane są pozostałości Fortu Ełk. Wyspa jeszcze w czasach pogańskich była miejscem kultu religijnego, z miejscem związanych jest wiele legend i starych podań.
  • Królestwo łabędzia niemego, czyli Jezioro Łuknajno. To największe skupisko tych ptaków w Europie!
  • fragmenty murów obronnych krzyżackiego zamku w Szczytnie
  • i wiele, wiele więcej…
Pozostaje powiedzieć tylko: zapraszamy!

Tym bardziej, że mazurska baza hotelowa jest doskonała.

Jeżeli Cię przekonaliśmy koniecznie zapoznaj się z ofertami Touroperatorów zrzeszonych w PZOT!
Partnerzy serwisu
Strona głównaO nasKontaktZadaj pytanie
Realizacja i partner serwisu KSI Media
Dołącz do nas:
MatimpexSmall PlanetTouroperatorOrganizator TurystykiPolish Tour Operators AssociationOrganizacja pracodawcówImprezy urlopy przelotyRejsy czarteroweZwiedzanieSamolotemAutobusem