Zaloguj się Wyloguj się
Strona główna
Poznań, Warszawa, Wrocław
Ciekawe „trójmiasto”

Poznań, Warszawa i Wrocław oto miasta o ogromnym potencjale turystycznym. Łączy je kilka wspólnych cech: mają wiele wspaniałych zabytków, posiadają dobrą infrastrukturę turystyczną, każde z nich ma bardzo bogatą historię i specyficzną atmosferę, odbywają się tu lokalne atrakcje, liczne koncerty, muzea aż pękają od wybitnych dzieł sztuki, a repertuar teatralny i operowy stoi na najwyższym poziomie.

Miasto warte Poznania

Stolica Wielkopolski ma doza oferowania dużo, dużo więcej niż popularne, codziennie trykające się koziołki na wieży ratuszowej. Zacznijmy od Katedry na Ostrowie Tumskim. Bazylika archikatedralna pod wezwaniem apostołów Piotra i Pawła jest najstarszym zabytkiem miasta. Jej początki sięgają utworzenia w 968 r. biskupstwa poznańskiego! Koniecznie trzeba odwiedzić także Farę, czyli jezuickiego kościoła, którego historia sięga XVI wieku. Poznańska fara zaliczana jest do najbardziej okazałych barokowych budowli sakralnych w Polsce.

Udajmy się na rynek. Pod względem powierzchni rynek staromiejski w Poznaniu jest trzecim co do wielkości w Polsce: po krakowskim i wrocławskim. Zdecydowanie się od nich różni. Jego spójny renesansowy charakter zdecydowanie wyróżnia go spośród pozostałych. Poza tym jak przystało na stolicę polskiego pozytywizmu jest wzorowo utrzymany i systematycznie restaurowany. W centralnym punkcie rynku zlokalizowany jest renesansowy ratusz, wzniesiony na początku XIV wieku. To właśnie tutaj, codziennie o 12: 00 trykają się poznańskie koziołki – symbol miasta.

Do architektonicznych atrakcji miasta należy również Zamek Cesarski – monumentalna rezydencja cesarza Niemiec, wybudowany w latach 1904 – 1910. Odbywają się tutaj liczne koncerty i wystawy. Poznański Teatr Wielki od lat cieszy się zasłużoną renomą. Muzeum Narodowe w Poznaniu gromadzi, m.in. prace Chełmońskiego, Matejki, Grottgera i innych polskich mistrzów. Miejsce,, które kojarzy się z Poznaniem są oczywiście Targi. Nie każdy jest znawcą zaawansowanych technologii, ale każdy chętnie zobaczy wystawy psów i kotów, oraz ekspozycje samochodów. Po zwiedzaniu jest gdzie odpocząć i się zabawić. Poznańskie kluby, kawiarnie i restauracje należą do najbardziej klimatycznych w Polsce.

Piękny Wrocław

W stolicy Dolnego Śląska naprawdę jest co zwiedzać. Z długiej listy ciekawych zabytków, muzeów i okazałych budowli na pierwszych miejscach znajdują się Rynek Główny, którego budowa zaczęła się w 1299 roku. Eklektyczny charakter rynku sprawia, że spacerując możemy czuć się jakbyśmy cofali się w czasie, do kilku epok jednocześnie. Sukiennice, zabytkowe kamienice „Jaś” i „Małgosia” oraz kościół św. Elżbiety to najbardziej rozpoznawalne punkty na mapie wrocławskiego Starego Rynku

Jedną s atrakcji Wrocławia jest bez wątpienia Ogród Japoński. Zgodnie z filozofią Dalekiego Wschodu panuje tu harmonia i spokój. Egzotyczna roślinność, niepowtarzalna architektura ogrodu przyciągają Wrocławian oraz turystów z całego kraju.

Wzdłuż ulicy Podwale ciągnie się fosa miejska oraz Promenada – tradycyjne miejsce wypoczynku i spacerów mieszkańców Wrocławia. Na dystansie ponad 4 kilometrów miniemy wiele zabytków oraz będziemy mogli skorzystać z atrakcji turystycznych. Spacerując będziemy podziwiać Wzgórze Partyzantów, Belweder, zabytkowe kamienice, Muzeum Narodowe oraz Rotundę Panoramy Racławickiej.

Wrocław to miasto ciekawej architektury, urokliwych mostów i wielu parków. Turyści głodni zabawy znajdą świetne puby i kluby, w których przez cały tydzień trwa zabawa.

Stolica atrakcji turystycznych?

Krakowianie z pewnością nie odpowiedzieliby twierdząco. Nie mniej Warszawa proponuje turystom bardzo dużo. Miasto, które zginęło w 1944, prze wojną było określane zaszczytnym mianem „Paryża Północy”. Jednak po 1945 roku władze zrobiły swoje i Warszawa straciła przedwojenny sznyt. Odbudowano jednak bardzo dużo i dziś możemy spacerować w Łazienkach, przechadzać się Nowym Światem, aż na Krakowskie Przedmieście, a potem podziwiać warszawską Stare Miasto. Ponadto każda warszawskie dzielnica ma swój unikalny nastrój…, ale po kolei.

Zacznijmy od miejsc najważniejszych. Należą do nich przed wszystkim: Zamek Królewski, czyli druga obok Wawelu rezydencja władców Polski. Ten wspaniale odrestaurowany eklektyczny obiekt łączy cechy gotyku, wczesnego baroku i klasycyzmu. Obok funkcji muzealnych pełni rolę gmachu reprezentacyjnego stolicy i Polski. Stare Miasto to zespół urbanistyczny, który został wpisany na listę UNESCO. Kolumna Zygmunta III, gotycka katedrę św. Jana, Barbakan i wiele kamienic są naprawdę piękne. Łazienki Królewskie to wspaniały kompleks architektoniczny doby klasycyzmu stanisławowskiego. Łazienki to miejsce tętniące życiem towarzyskim, odbywają się tu liczne koncerty. Muzyce przysłuchuje się Fryderyk Chopin – jego pomnik, to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli miasta. Będąc w Warszawie koniecznie trzeba odwiedzić nowoczesne Centrum Nauki Kopernik, Ogród Botaniczny, i zobaczyć Pałac Namiestnikowski.

W Warszawie koncentruje się życie teatralne i artystyczne. W sezonie odbywają się liczne przedstawienia, koncerty i wystawy – jest z czego wybierać. Trzeba pamiętać, aby wcześniej rezerwować bilety, ponieważ rozchodzą się jak świeże bułeczki. Warszawskie kluby to zdecydowanie awangarda. Nie pozostaje nic innego jak powiedzieć

Zapraszamy! Poznaj Polskę od nowa – naprawdę warto!
Partnerzy serwisu
Strona głównaO nasKontaktZadaj pytanie
Realizacja i partner serwisu KSI Media
Dołącz do nas:
MatimpexSmall PlanetTouroperatorOrganizator TurystykiPolish Tour Operators AssociationOrganizacja pracodawcówImprezy urlopy przelotyRejsy czarteroweZwiedzanieSamolotemAutobusem