Zaloguj się Wyloguj się
Strona główna
Zalety pakietu
Touroperator, czyli kolekcjoner usług turystycznych

Biura podróży oferują nam znacznie więcej niż oferty atrakcyjnych wycieczek w konkurencyjnych cenach. Przede wszystkim zdejmują z nas odpowiedzialność za organizację wakacji. Na korzyść touroperatorów przemawiają także wielka siła negocjacyjna, uprzywilejowana pozycja w zakresie rezerwacji i bardzo bogate port folio oferowanych usług. W tej sytuacji jedynym obowiązkiem Klienta jest odpoczynek.

Kim jest Organizator usług turystycznych, czyli Touroperator?

Dokonując tłumaczenia z „języka prawniczego” na „język polski” jest to przedsiębiorca lub firma, która prowadzi działalność gospodarczą w dziedzinie szeroko rozumianej organizacji imprez turystycznych, pośrednictwa oraz zawierania umów o świadczeniu usług w obszarze turystyki.

Touroperatorzy zrzeszeni w Polskim Związku Organizatorów Turystyki „kolekcjonują” wszystkie usługi związane z branżą turystyczną – od najlepszych ofert wycieczek, przez rozbudowane pakiety ubezpieczeniowe, aż po dodatkowe usługi biznesowe i indywidualne.

Biura podróży vs. Turystyka indywidualna

W tym meczu Touroperatorzy zwyciężają za każdym razem. Argumentów jest sporo.

Po pierwsze: siła negocjacyjna

Dzięki Touroperatorom Klienci mogą liczyć na coraz bardziej atrakcyjne oferty. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze zdrowej konkurencji oraz z uwagi na bliską współpracę biur podróży z przewoźnikami, hotelami, przewodnikami i innymi przedstawicielami świata turystyki. Siła negocjacyjna Touroperatorów jest ogromna – to od nich zależy, czy kurorty, hotele i atrakcyjne turystycznie regiony będą miały dobry sezon.

Po drugie: kto pierwszy ten lepszy

… a pierwszy jest zawsze Touroperator. Biura podróży w pierwszej kolejności rezerwują hotele o najlepszej lokalizacji, kontraktują loty czarterowe oraz rezerwują dodatkowe usługi turystyczne. Osoby indywidualne nawet o najlepszych umiejętnościach organizacyjnych nie mogą konkurować z możliwościami biur podróży.

Po trzecie: finanse

Biura podróży otrzymują preferencyjne warunki przy dokonywaniu rezerwacji hotelowych, lotów czarterowych, transferów z i na lotnisko, wejściówek do muzeów i wielu innych usług. Kalkulator pracuje na korzyść Touroperatorów.

Po czwarte: oferty sprofilowane wg potrzeb

Oferty biur podróży są w pełni dostosowane do preferencji Klientów: od wycieczek objazdowych, przez pobyty wypoczynkowe, „weekendówki”, podróże egzotyczne, last minute, wczasy dla seniorów lub wakacje familijne. Touroperatorzy trzymają rękę na pulsie oczekiwań Klientów i błyskawicznie powiększają swoje port folio o nowe propozycje, które szybko trafiają do katalogów. Nawet najbardziej wymagający Klient znajdzie coś dla siebie.

Po piąte: wygoda przez wielkie „W”

Wybierając się na wakacje na własną rękę - nawet podświadomie - kontrolujemy, czy wszystko załatwiliśmy. Lepiej zrzucić z siebie ciężar odpowiedzialności i w pełni cieszyć się urokami wakacji.

Po szóste – spokojna głowa

Wszystkie obowiązki związane z organizacją pobytu bierze na siebie Touroperator. Jedynym obowiązkiem Klienta jest odpoczynek. Podczas wakacji cały czas jesteśmy pod opieką – bez względu na rodzaj nieprzewidzianych okoliczności możemy liczyć na profesjonalną pomoc ze strony biura podróży i rezydenta.


Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą czonków PZOT!

Partnerzy serwisu
Strona głównaO nasKontaktZadaj pytanie
Realizacja i partner serwisu KSI Media
Dołącz do nas:
MatimpexSmall PlanetTouroperatorOrganizator TurystykiPolish Tour Operators AssociationOrganizacja pracodawcówImprezy urlopy przelotyRejsy czarteroweZwiedzanieSamolotemAutobusem