Zaloguj się Wyloguj się
Strona główna
Aktualności

    
TOUR SALON – targi z gwarancją jakości

Już na początku przyszłego roku, w dniach 1-3 lutego 2019, odbędzie się 30. jubileuszowa edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Tak długa historia tego wydarzenia to konsekwencja ścisłej współpracy z branżą, ogromnego zaangażowania w budowanie solidnych fundamentów zapewniających wystawcom efekty biznesowe.

Targi TOUR SALON są miejscem inspiracji dla pasjonatów podróży oraz platformą promocji i prezentacji ofert turystycznych, a także wymiany wiedzy i doświadczeń w gronie przedstawicieli sektora turystycznego. O randze wydarzenia świadczą nie tylko rosnące w stosunku do lat poprzednich liczby wystawców i zwiedzających, ale także ogromne zaufanie ze strony instytucji i organizacji takich jak chociażby Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna czy też inne stowarzyszenia działające w sektorze turystycznym w Polsce, które co roku znajdują się w gronie patronów targów TOUR SALON.

Pełna informacja prasowa


Rok turystyczny 2017/2018 dobiegł końca. PZOT publikuje wyniki.  


   


Kilka dni po zakończeniu roku turystycznego 2017/2018 PZOT przedstawił wyniki sprzedaży organizatorów i agentów turystycznych na podstawie źródła MerlinX - najpopularniejszego systemu rezerwacyjnego branży turystycznej.

Wzrost liczby klientów obsłużonych przez biura podróży sięgnął blisko +20%. Imprezy czarterowe, których udział w całości sprzedaży stanowi blisko 90%, rosły jeszcze szybciej, ponad +22%. Nieznacznie wzrosła liczba sympatyków imprez autokarowych a nieznaczny spadek zanotowała sprzedaż usług turystycznych z dojazdem własnym.
Więcej szczegółów znajdą członkowie PZOT w opracowywanym właśnie rocznym raporcie z zakończonego roku turystycznego 2017/18.

 


e-mail z Madagaskaru dla zainteresowanych tym kierunkiem

 

Orsi Somogyi osomogyi@jacarandamada.com

do PZOT, Jaona, Randriamandranto

Dear Sir/Madam,

I am writing to you to ask for your kind help in establishing contacts with Polish travel agencies which are interested in the destination Madagascar.

Our DMC, Jacaranda de Madagascar (one of the biggest travel agencies in Madagascar) will participate at the PTAK fair between 19-21 October. We would be pleased to meet the agencies personally and discuss possibilities for co-operation. I am the representative of our agency in the Central and Eastern European region (I’m located in Budapest) and we are very motivated to promote our beautiful destination and establish new partnerships in Poland.

We believe that Madagascar – or, as it is often referred to, ’the 8th continent’, the ’Galapagos of the Indian Ocean’ – can be an interesting destination for Polish travellers. This unique country-island has recently become more and more known and popular in Central and Eastern Europe for its round trips (combining nature, culture and beautiful beaches), holiday trips and incentive travels. Flight connections are much better than before: the ex-monopolistic situation of Air France was finished when Turkish Airlines had launched its new flight to Madagascar in 2015, and I am also aware that you have some direct charter flights to Nosy Be, the main holiday resort of Madagascar.

I would like to ask for your kind help: could you suggest me some agencies (with contact person if possible) proposing exotic destinations that you think could be interested in selling Madagascar? I would be also very thankful if you could forward my email to your member agencies. I wish to contact the interested agencies in advance and fix a business meeting during the fair.

For your information, next year we also plan to organize a ’fam trip’ to the interested agencies so that they can see this unique destination in person. In our opinion, this is a key for our successful co-operation. We usually do our fam trips in the region in collaboration with Turkish Airlines or Air France.

On this link you can find some information about our agency and Madagascar, as well as our basic tours with tariffs: https://goo.gl/8Pn2eC

We really hope that we can create some good business partnerships and encourage outgoing tourism from Poland to Madagascar .

Yours sincerely,
Orsi Somogyi-Tahinasoa (Mrs)

Orsi Somogyi

` Your Incoming Tour Operator `
Representative in Central and Eastern Europe
(36) 30 824 9821
osomogyi@jacarandamada.com

www.jacaranda.fr


 

Standardowe "Ogólne warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych"


w reakcji na liczne sygnały i potrzeby zgłaszane przez organizatorów turystyki w związku z wejściem w życie przepisów nowej ustawy o imprezach turystycznych i PUT, PZOT przygotował projekt wzorca "Ogólnych warunków uczestnictwa w imprezach turystycznych" do stosowania przez organizatorów po 1 lipca br.

Wprowadzenie standardu OWU może stanowić finalizację długiego procesu szkolenia organizatorów w zakresie zmian przepisów oraz zwieńczenie cyklu szkoleń dla organizatorów i agentów turystycznych, organizowanych we współpracy z Depertamentem Turystyki MSiT w ostatnich miesiącach.

Projekt OWU opracowany został we współpracy z Kancelarią Radcy Prawnego dr Karola Świtaja.

Projekt jest ustandaryzowany, stąd wymaga wypełnienia przez poszczególnych Organizatorów w wykropkowanych miejscach np. w pkt I.
Jego zapisy w niektórych fragmentach - umowa ubezpieczenia NNW i KL mogą być modyfikowane, w tym poprzez usunięcie, jeżeli dany Organizator reguluje tą kwestię na mocy porozumienia z Ubezpieczycielem w odrębnych dokumentów.

Projekt zawiera niezbędną regulację w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych zgodnie z RODO.

Dokument ten został przekazany do wiadomości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Projekt może podlegać i zapewne będzie podlegał zmianom i poprawkom w miarę zgłaszanych uwag i komentarzy. Aktualizacje będą zamieszczane na stronie www.pzot.pl
Na obecną chwilę projekt OWU może być traktowany wyłącznie jako rekomendacja PZOT do samodzielnego i odpowiedzialnego uznania i/lub stosowania przez organizatorów.

Jednocześnie zapewniamy, że dołożyliśmy starań aby projekt OWU był w pełni zgodny z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, która weszła w życie od 1 lipca 2018 r. i nie zawierał niedozwolonych postanowień.

Link do dokumentu OWU_PZOT


 

PZOT na temat RODO


Drodzy członkowie i sympatycy PZOT,

przed wejściem w życie nowych przepisów związanych z przetwarzaniem danych osobowych skierowaliśmy do wszystkich odbiorców naszych wiadomości następujący newsletter:

 

Od 25 maja 2018 r. będzie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i ich swobodnego przepływu.

W związku z nowymi przepisami jesteśmy zobowiązani zaktualizować Wasze dane osobowe w naszym systemie informatycznym. Prosimy o potwierdzenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez PZOT.

Tylko w ten sposób będziemy mogli nadal Was informować o najnowszych działaniach PZOT.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PZOTw celu informowania mnie o działalności PZOT, w szczególności na otrzymywanie Newslettera PZOT.

TAK, chcę nadal otrzymywać wiadomości od PZOT przez e-mail

NIE

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Pozdrawiamy,

 

Zarząd PZOT

 

PS Więcej informacji na temat tego, w jaki sposób przetwarzamy Wasze dane znajduje się pod adresem: www.pzot.pl/p,RODO


 


Link do nagranego Webinaru MSiT

 

 


tu można obejrzeć nagrane seminarium a nawet pobrać plik do późniejszego odtworzenia 


Wszystkich uczestników tego seminarium, którzy nie są jeszcze członkami Polskiego Związku Organizatorów Turystyki zachęcam do krótkiej lektury na temat kim jesteśmy, zapoznania się choćby pobieżnego z naszym statutem i rozważenia możliwości przystąpienia do naszej organizacji w roli członka zwyczajnego lub członka wspierającego. Gorąco zapraszam.

Krzysztof Piątek
Prezes

 

 

 Bezpłatny Webinar na temat przepisów nowej ustawy o imprezach turystycznych i PUT

Drogie Koleżanki i Koledzy,

 

 

 

 

 

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie przyjęło zaproszenie OSAT i PZOT do rozszerzenia kampanii informacyjnej na temat przepisów nowej ustawy o specjalny Webinar, dedykowany dla członków i sympatyków obu organizacji samorządowych.

 

 

 

Uwzględniając ogromne zainteresowanie branży turystycznej nadchodzącymi zmianami przepisów, nasza akcja ma na celu dotarcie do szerokiego grona organizatorów i agentów poprzez umożliwienie im udziału w seminarium online.

04 kwietnia 2018 r. godz. 11:00

Więcej szczegółów w załączniku

Wszyscy zainteresowani udziałem w seminarium znajdą w środę 4-go, przed godziną 11-tą na tej stronie link aktywacyjny. 

 


Kilka przydatnych linków do przepisów wchodzących w życie od 1 lipca 2018 r.

Zapowiada się bardzo ciekawy okres związany z wdrażaniem przepisów nowej ustawy o imprezach turystycznych i PUT oraz kilku towarzyszących rozporządzeń będących następstwem implementacji nowej dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2015/2302.

Poniżej linki dostępu do tych ważnych dokumentów, z którymi branża turystyczna musi się bliżej zapoznać.


Ustawa o imprezach turystycznych i PUT

Rozporządzenie MRiF w sprawie minimalnej wysokości sumy ubezpieczenia

Rozporzadzenie w sprawie wysokoścc składki na TFG

Formularz gwarancji bankowej ubezpieczeniowej

Nowa dyrektywa w sprawie imprez turystycznych i PUT

 


PZOT sygnatariuszem Globalnego Kodeksu Etyki UNWTO


 


 

 

 


PZOT jest zarządzany przez najbardziej wpływowe osoby w polskiej turystyce :-)

Portal branżowy WaszaTurystyka.pl, jako pierwszy w Polsce, przestawił ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce w 2016 roku.

Kompletny skład zarządu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki znalazł się w czołówce tego rankingu. Siłą nośną tej wysokiej popularności Piotra Henicza, Grzegorza Baszczyńskiego, Wojciecha Skoczyńskiego i Krzysztof Piątka były niewątpliwie obok dokonań firm touroperatorskich, które reprezentują, również zaangażowanie wszystkich kolegów w działalność PZOT na rzecz branży organizatorów turystyki. 

Interpretacja rankingu wpływowych osób w polskiej turystyce jako miernika popularność organizacji samorządowych, daje PZOT podstawy do dużej satysfakcji. 

Dołącz do grona najlepszych - członków Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.    

 


Najczęściej zadawane pytania dot. TFG

Ministerstwo Sportu i Turystyki zamieściło na swojej stronie interesujący materiał zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie dot. Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Lektura jak najbardziej zalecana wszystkim podmiotom podlegającym obowiązkowi składania comiesięcznych deklaracji składek pobieranych na TFG.

 


 

 


Odpowiedź MSiT na pytania PZOT dot. TFG

Udało się w ostatniej chwili! Lepiej późno niż wcale.

W myśl tej zasady uzyskaliśmy wyczerpującą odpowiedź z Departamatu Turystyki MSiT na pytania dotycząca nowych obowiązków dla organizatorów turystyki w związku z wejściem w życie od 26 listopada 2016 r. nowych przepisów dotyczących TFG.

Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich członków PZOT :-)

 


 


Nowe obowiązki dla organizatorów związene z TFG już od 26.11.2016

Ukazała się broszura informacyjna MSiT o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym.
Materiał został zamieszczony na
stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki

Zachęcamy do lektury.

 


TFG już od 9 września 2016 r.

 


 Redakcja portalu branży turystycznej WaszaTurystyka.pl oraz Magazynu Turystycznego Wasze Podróże zapraszają do udziału w Plebiscycie:

Najpopularniejszy Touroperator 2016


 


 

 


 

Oj, chyba coś wypadło z ministerialnej szafy? Mamy nowe konsutacje w sprawie uruchomienia Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

 

 

Polski Związek Organizatorów Turystyki jest zdecydowanie przeciwny dalszemu procedowaniu projektu z dnia 26 lutego 2016 r. o zmianie (starej) ustawy o usługach turystycznych, postulując jednocześnie bezzwłoczne przystąpienie do prac nad przygotowaniem założeń do projektu nowej ustawy o usługach turystycznych zgodnej z duchem i treścią uchwalonej w dniu 11 grudnia 2015 nowej dyrektywy PE i Rady UE 2015/2302.

Żyjmy dniem dzisiejszym i przyszłością, nie tracąc czasu na łatanie dziur w ustawie z 1997, która właśnie przechodzi do lamusa.

... czytaj więcej ....

 

     

11 grudnia 2015 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej L 326 została opublikowana nowa Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady  (UE) 2015/2302 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie imprez  turystycznych i powiązanych usług turystycznych, zmieniająca rozporządzenie (WE) nr 2006/2004 i dyrektywę Parlamentu  Europejskiego i Rady 2011/83/UE oraz uchylająca dyrektywę Rady 90/314/EWG.

 

Nowe regulacje zastąpią dyrektywę z roku 1990, która nie odpowiada już realiom rynkowym. Dyrektywa wchodzi w życie 20 dnia po jej opublikowaniu.

 

W związku z tym, państwa członkowskie, w tym Polska, będą zobowiązane do uchwalenia i publikacji nowych przepisów krajowych wdrażających dyrektywę do 1 stycznia 2018 r. Jednocześnie, nowe przepisy krajowe wdrażające dyrektywę będą stosowane od dnia 1 lipca 2018 r.

 

Dziennik Urzędowy L326: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX:32015L2302


 

 

  TTG Events organizuje jesienną edycję warsztatów OUTgoing POLAND.

12-go października w Krakowie w hotelu Novotel Centrum

13-go października we Wroc?awiu w hotelu Scandic

Szczegóły znajdziesz tutaj


 Ministerstwo Turystyki Tunezji uprzejmie informuje, że z dniem 31 sierpnia 2015 r. oraz zgodnie z zapisami Ustawy o finansach publicznych z 2015 r., została zniesiona opłata w wysokości 30 dinarów tunezyjskich pobierana od turystów zagranicznych wyjeżdżających z Tunezji

 


 

Grecka Minister Turystyki
n/t aktualnej sytuacji w Grecji

          https://www.youtube.com/watch?v=3hAHKaa4ljk&feature=youtu.be


 


Walne Zgromadzenie

Polskiego Związku Organizatorów Turystyki
24 czerwca 2015 r.
Hotel Ibis Warszawa

 

Walne Zgromadzenie zwi?zku pracodawców „Polskiego Zwi?zku Organizatorów Turystyki” otworzy? Krzysztof Pi?tek Prezes Zarz?du Zwi?zku stwierdzaj?c, ?e zosta?o ono zwo?ane na podstawie zaprosze? prawid?owo na dzie? 24 czerwca 2015 r. na godz. 11.00 w Hotelu Ibis przy ul. Muranowskiej 2 w Warszawie z nast?puj?cym porz?dkiem obrad:

1) wybór Przewodnicz?cego i protokolanta Walnego Zgromadzenia
2) stwierdzenie zdolno?ci Walnego Zgromadzenia do podejmowania uchwa?
3) przyj?cie porz?dku obrad Walnego Zgromadzenia
4) wybór Komisji Skrutacyjnej
5) rozpatrzenie i podj?cie uchwa?y o zatwierdzeniu sprawozdania Zarz?du z dzia?alno?ci Zwi?zku za okres kadencji 2011 – 2015
6) rozpatrzenie i podj?cie uchwa?y o zatwierdzeniu sprawozdania Komisji Rewizyjnej za okres kadencji 2011 – 2015
7) podjęcie uchwały o zatwierdzeniu uzupełnienia sk?adu Zarz?du przez kooptacj? w osobie Pana Piotra Henicza oraz udzieleniu cz?onkom Zarz?du absolutorium z wykonania przez nich obowi?zków za okres kadencji 2011 – 2015
8) podj?cie uchwa?y o udzieleniu cz?onkom Komisji Rewizyjnej absolutorium z wykonania przez nich obowi?zków za okres kadencji 2011 – 2015
9) poj?cie uchwa?y o wyborze Prezesa i innych cz?onków Zarz?du
10) podj?cie uchwa?y o wyborze Przewodnicz?cego i innych cz?onków Komisji Rewizyjnej
11) zamkni?cie obrad.

Z uwagi na brak 50% obecnych cz?onków zwyczajnych Zwi?zku w pierwszym terminie Walnego Zgromadzenia, Zarz?d postanowi? zwo?a? Walne Zgromadzenie w drugim terminie tj. w dniu 24 czerwca 2015 r. godz. 12:15 w tym samym miejscu co Walne Zgromadzenie zwo?ane w pierwszym terminie.
W drugim terminie w Walnym Zgromadzeniu wzi??o udzia? 39% cz?onków zwyczajnych Zwi?zku. 

Uchwa?? Nr 1 z dnia 24 czerwca 2015 r. zatwierdzono sprawozdanie Zarz?du Zwi?zku z dzia?alno?ci Zwi?zku za okres kadencji 2011 – 2015.
Uchwa?? Nr 2 zatwierdzono sprawozdanie dzia?alno?ci Komisji Rewizyjnej Zwi?zku za okres kadencji 2011 – 2015.
Walne Zgromadzenie udziali?o absolutorium wszystkim cz?onkom zarz?du Zwi?zku oraz Komisji Rewizyjnej. 


Wybrano nowy sk?ad zarz?du Zwi?zku na okres czteroletniej kadencji:
 
Pan Krzysztof Pi?tek – Prezes Zarz?du Zwi?zku,
Pan Grzegorz Baszczy?ski – Cz?onek Zarz?du Zwi?zku, 
Pan Wojciech Skoczy?ski – Cz?onek Zarz?du Zwi?zku,
Pan Piotr Henicz – Cz?onek Zarz?du Zwi?zku,

Do sk?adu Komisji Rewizyjnej Zwi?zku na okres czteroletniej kadencji wybrano nast?puj?cych wymienionych ni?ej jej cz?onków:

Pan Artur Matiaszczyk – Przewodnicz?cy Komisji Rewizyjnej Zwi?zku,
Pan Sylwester Krzysztof Strzylak – Cz?onek Komisji Rewizyjnej Zwi?zku,
Pan Piotr Chojnowski – Cz?onek Komisji Rewizyjnej Zwi?zku.

 


 

Ministerstwo Sportu i Turystyki informuje:

W dniu 28 maja 2015 r. Rada ds. Konkurencyjno?ci przyj??a kompromisowy projekt dyrektywy w sprawie imprez turystycznych i powi?zanych us?ug turystycznych.
Otwiera to drog? to przyj?cia dyrektywy przez Parlament Europejski i wdro?enia odpowiednich zmian w przepisach krajowych.

Wi?cej na stronie: http://www.msport.gov.pl/turystyka/rada-ue-przyjela-kompromisowy-projekt-dyrektywy

Uwaga nr 1 - jest to wst?pna wersja t?umaczenia na j?zyk polski!
Uwaga nr 2 – dyrektywa nie wesz?a jeszcze w ?ycie, teraz Parlament Europejski powinien j? przyj?? na posiedzeniu plenarnym.
 


 


 

Po wydarzenich w Tunezji - Minister Jędrzejczak do branży

Ministerstwo Sportu i Turystyki zwróci?o si? z pro?b? o przekazanie pisma Ministra Tomasza J?drzejczaka do cz?onków organizacji bran?owych - w tym Polskiego zwi?zku Organizatorów Turystyki.

...czytaj dalej...

 


 

Porozumienie w sprawie nowej dyrektywy osi?gni?te

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowa?o, ?e Rada Unii Europejskiej na posiedzeniu 4 grudnia 2014 r. osi?gn??a porozumienie i przyj??a porozumienie ogólne w sprawie nowej dyrektywy w sprawie imprez turystycznych i aran?owanych us?ug turystycznych. Pa?stwa cz?onkowskie popar?y tekst kompromisowy Prezydencji W?oskiej, co umo?liwi rozpocz?cie negocjacji z Parlamentem Europejskim od stycznia 2015 r.

Nowa dyrektywa zast?pi obecnie obowi?zuj?c? dyrektyw? Rady 90/314/EWG z dnia 13 czerwca 1990 r. w sprawie zorganizowanych podró?y, wakacji i wycieczek, która wprowadzi?a istotne prawa dla podró?uj?cych Europejczyków nabywaj?cych zorganizowane wakacje, obejmuj?ce zazwyczaj transport i zakwaterowanie. 

...czytaj dalej...

 


 

PZOT odkrywa nieznane w Kirgistanie ze studenck? organizacj? AIESEC!


Kirgistan – pa?stwo ma?o znane polskim turystom, po?o?one
w ?rodkowej Azji – graniczy z Kazachstanem, Uzbekistanem, Tad?ykistanem i Chinami.

Kierunek którego nie bierze si? raczej pod uwag?, jako wymarzonego miejsca na sp?dzenie wakacji. A szkoda! Kraj ten jest rajem dla osób kochaj?cych góry i dzik? przyrod?, dlatego te? warto zwróci? na niego uwag? . Jedna ze studentek, nale??ca do organizacji AIESEC, wyrusza w?a?nie
z ramienia tej organizacji, na podbój tego pa?stwa, a my pomo?emy jej w rozs?awieniu Kirgistanu przez zamieszczenie odno?nika do jej bloga, na którym publikowane b?d? regularnie informacje z odwiedzanych przez ni? regionów. Wszystkich zainteresowanych zach?camy do ?ledzenia relacji z podró?y pod adresem https://niejednodoodkrycia.wordpress.com/ , na którym nie zabraknie równie? foto relacji w formie galerii, oraz krótkich filmów na serwisie Youtube.

 


 

Zobacz prezentacj? e-Visa do Turcji

 

 


?atwiej o wiz? do Turcji

30 stycznia MSZ Turcji wyda? informacj? prasow? dotycz?c? zmian w procedurze uzyskiwania wiz do Turcji w sezonie Lato 2014. Wygl?da na to, ?e nasze postulaty zosta?y wys?uchane :-).
Najwa?niejsze fakty, wymagaj?ce jeszcze oficjalnego potwierdzenia to:

• Polacy b?d? mogli otrzyma? wiz? na lotniskach w Turcji
• nowa procedura wystawiania wiz na lotniskach wyeliminuje lub skróci kolejki
• touroperatorzy b?d? mogli wyst?powa? i p?aci? za wizy dla grup turystów
• wybrane linie lotnicze b?d? upowa?nione do wystawiania wiz wjazdowych do Turcji
• strona www.evisa.gov.tr b?dzie równie? w j?zyku polskim
• ka?dy turysta mo?e tam naby? wiz? samodzielnie w "3 min."
• akceptowane b?d? wszystkie karty kredytowe i debetowe


Wakacje od 1 czerwca?

Po raz kolejny media odgrzewaj? temat wakcji letnich, nawi?zuj?c do projektu przedstawionego swego czasu przez PZOT - ale w jaki sposób?

Autorka artyku?u w gazeta.pl kompletnie nie zrozumia?a intencji pomys?odawców. Tytu? artyku?u wprowadza czytelników w b??d. Przecie? bran?a nie chce wyd?u?enia wakacji tylko zró?nicowania terminów rozpocz?cia wakacji letnich na wzór rozwi?zania z feriami zimowymi. D?ugo?? wakacji letnich mialaby pozosta? bez zmian tzn. 2 miesi?ce tak jak dotychczas.
Nic to - dobrze, ?e temat powraca i mo?e w ko?cu przerodzi si? w merytoryczn? dyskusj? z nadziej? na konkretne decyzje MENu.

 


 

Ambasada Turcji przekaza?a aktualn? informacj? o tocz?cych si? pracach w celu usprawnienia nowej procedury uzyskiwania wiz tureckich dla turystów z Polski:

cytat z e-maila otrzymanego 20 stycznia br.:

I would like to inform you  that the Turkish Ministry of Foreign Affairs agreed to include the Polish language option at the e-visa web-site. Now our colleagues are translating the relevant fields and once it is completed the Polish citizens will be able to make their e-via applications in Polish as well.
In addition to that the Ministry informed us that they are working on some alternative payment methods for the visa fees. It may take some time since this issue requires the involvement of some other Governmental Agencies .
I will keep informing you about the developments.

 


      

Przypominam ofert? udzia?u w targach za jedyne 2076 z?. Organizatorzy zaproponowali dla cz?onków i sympatyków Polskiego Zwi?zku Organizatorów Turystyki specjalnie wydzielon? stref? w centralnej cz??ci g?ównej hali targowej. Ka?dy z wystawców b?dzie mia? mo?liwo?? zaaran?owania swojej cz??ci stoiska i cz??ci lady wystawienniczej. Mamy ju? kilku ch?tnych :-) i czekamy na nast?pnych - serdecznie zapraszam.

TT Warsaw co roku stanowi jedno z najwa?niejszych wydarze? dla bran?y turystycznej i klientów biur podró?y. Wykorzystajmy t? okazj? do spotkania si?, wymiany pogl?dów na aktualne, wa?ne dla nas tematy i do bezpo?redniego kontaktu z naszymi partnerami handlowymi i oby jak najliczniejsz? rzesz? naszych klientów.
Zg?oszenia / pytania prosz? kierowa? na
pzot@pzot.pl

 


EGIPT - aktualizacja ostrze?enia dla podró?uj?cych

W zwi?zku z sytuacj? bezpiecze?stwa w Egipcie i mo?liwo?ci? wyst?pienia realnych zagro?e? dla bezpiecze?stwa obywateli polskich, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podró?e do Egiptu. Obywatele polscy przebywaj?cy w tym kraju powinni zachowa? szczególn? ostro?no?? i ograniczy? poruszanie si? do bezpo?redniego s?siedztwa swoich hoteli, domów i miejsc pracy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca w szczególno?ci unikanie miejsc publicznych: bazarów, muzeów, centrów handlowych.       ...czytaj wi?cej... 

 


 

NOWA DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY

w sprawie imprez turystycznych i aran?owanych us?ug turystycznych.

Dla zainteresowanych zmianami w naszej ustawie o us?ugach turystycznych,
tekst nowej dyrektywy mo?e okaza? si? pasjonuj?c? lektur? na wakacje :-)

....czytaj wi?cej....

a dla tych preferuj?cych "drog? na skróty" mamy wersj? tekstu nowej dyrektywy
z wyszczególnieniami fragmentów tekstu, które uznali?my za najwa?niejsze i/lub najciekawsze

...czytaj wi?cej...

 


 

Ministerstwo Sportu i Turystyki podzi?kowa?o touroperatorom za pomoc w zorganizowaniu powrotu do kraju klientów biur podró?y GTI Poland Travel Sp. z o.o. oraz R`tur Sp. z o.o. Sprawnie przeprowadzona akcja powrotu, sumienno??, zaanga?ownaie i profesjonalna pomoc ze strony polskich rezydentów, sk?oni?y Ministerstwo do wyra?enia uznania dla profesjonalizmu, wysokiej etyki zawodowej i odpowiedzialno?ci polskich touroperatorów.   ....czytaj dalej.... 
 


Turystyczne organizacje samorz?dowe, które zosta?y zaproszone do zaopiniowania projektu za?o?e? ustawy o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym przeprowadzi?y seri? spotka? w celu uzgodnienia i przedstawienia wspólnego stanowiska bran?y w tej sprawie.
W dniu 20 maja br. na spotkaniu podsumowuj?cym nasze dotychczasowe wewn?trzne konsultacje, przedstawiciele ITRP, OSAT, PIT, PITM i PZOT uzgodnili wspólne stanowisko w formie nast?puj?cej
rekomendacji:      ....czytaj dalej ....

 


 

 

  

Partnerzy serwisu
Strona głównaO nasKontaktZadaj pytanie
Realizacja i partner serwisu KSI Media
Dołącz do nas:
MatimpexSmall PlanetTouroperatorOrganizator TurystykiPolish Tour Operators AssociationOrganizacja pracodawcówImprezy urlopy przelotyRejsy czarteroweZwiedzanieSamolotemAutobusem